SPOR - YENİ BAŞLANGIÇ


2019 Kasım ayında başlayan ilaç tedavi süreci bugünlerde 4. Ayını tamamlamak üzere. Yaz aylarında tempolu yürüyüş ile 75 kilogramdan 70 kilograma düşmüş olsam da, kortizol içerikli ilaçlar ile son günlerde 78-79 kilogramları görmek beni endişelendirdi.

SALON ARAYIŞI

İnternette, sosyal medyada birkaç araştırma yaptıktan sonra, memnuniyet ve geri dönüşleri de dikkate alarak Fındıkzade de yer alan Flamingo Spor Salonunu beğendim. Salonu görmek ve şartları konuşmak için 15 Şubat 2020’de şubeyi ziyaret ettim. Sunduğu hizmetler, temizlik ve görsel açıdan bende çok hoş bir izlenim bıraktı. Ön kayıt yaptırarak memnun biçimde ayrıldım.

ÖN HAZIRLIK

16.02.2020 Pazar günü Forumistanbul’da ki Decathlon mağazasına giderek kendime spor salounda giyebileceğim 2 adet tişört, 1 eşofman altı ve 1 eldiven aldım. Evde ki yazlık Decathlon ayakkabı ile uygun bir havlu ekleyerek kombini tamamladım.

İL DERS

17.02.2020 Pazartesi Flamingo GYM Fındıkzade spor salonuna giderek resmen spora başlamış oldum.  Salonda bana Ali Altındal hocam eşlik etti. Spor öncesi kilomu ölçtü, vücut yağ indeksimi belirledi, Kol, göğüs, bel gibi bölgelerin ölçümlemelerini vs. bilgileri sporcu karneme not etti. Salonda çalışma esnasında ilk günden beni pek yormasa da, ertesi gün hissedilebilir bir hamlık/hafif ağrı yaşıyorum.

SÜREÇ

Spor şu günlerde benim öncelik verdiğim bir konudur. Haftada en az 4-5 gün vakit ayırmayı düşünüyorum. İlk etap için belirlediğim 3 aylık bir süreçte neler olacak bende çok merak ediyorum. Amacımız; Doğru kiloya ulaşarak, vücutta ki yağlardan ve ilacın etki ettiği kilolardan kurtularak sağlıklı bir vucut elde etmektir.

Umarım istikrarlı bir süreç olur ve her şey hedeflediğim gibi gider.

Sevgiyle kalınız.


Takip etmek isterseniz; Instagram | Facebook | Twitter | Youtube

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

MARİE KONDO

EV TOPLAMA - BABAM

MİNİMALİST - KIYAFET