MİNİMALİST - KİTAPBugün öğlenden sonra adeta tarihte bir yolculuk yaptım. Kimisi beni 15-20 yıl öncesine götürürken, kimisinin varlığını görünce hatırladım.

Kiminin üzerine aldığım notları dakikalarca okurken sanki o anları tekrar yaşarmış gibi oldum. İşin aslı ben bu kitapları ne kadar uzun zamandır saklıyormuşum bunu bir kez daha fark ettim.

Öğrencilik zamanlarımdan kalan, ailemin gazetelerden kupon toplayarak aldığı veya okurum diye hevesle alıp kimini okuduğum, kimini henüz okumadığım "onlarca değil" yüzlerce kitap zamanını benim bile hatırlayamadığım tarihlerden beridir, odamın köşesinde ki kitaplığımda yerden tavana tıkış tıkış bir biçimde öyle duruyorlardı.

Uzun uğraşlar sonucu tüm kütüphaneyi elden geçirerek konularına göre sınıflandırma yaptım. Onlara benden daha iyi bakacak, daha iyi değer verecek kişiler ile iletişim kurarak yeni sahiplerini ayarladım. Ancak 20 adet kadar olan kısmını elden vermek üzere, 20-25 adet kadar olan kısımı "Belki Kullanırım" düşüncesiyle tozlarını alıp beklemeye aldım.

Hatıraları ile duygusal anlamda ruhumu, tozları ile biraz sağlığımı, ağırlıkları ile bedenimi biraz yorsalar da uzun süredir yapmak istediğim bir şeyi yaptığım için çok mutluyum.

Belki kitap sever kişiler benim bu tavrımı beğenmeye bilirler. Fakat kitapların birçoğunu zaten geçmiş yıllarda okudum. Uzun yıllardır atıl olarak kalan bu kitaplardan daha fazla kişinin istifade etmesi hem beni hemde istifade eden kişileri mutlu edecektir.
  • Giden Kitap: 380
  • Gidecek Kitap: 20 
Sevgiyle kalınız.


Takip etmek isterseniz; Instagram | Facebook | Twitter | Youtube

Yorumlar

Translate

Bu blogdaki popüler yayınlar

MARİE KONDO

EV TOPLAMA - BABAM

MİNİMALİST - KIYAFET